sarimsak cayi fiyati

Ender Saraç Şifalı Bitkiler ve Hızlı Kilo Verme

Ender Saraç Şifalı Bitkiler ve Hızlı Kilo Verme

Ender Saraç şifalı bitkiler konusunda oldukça önemli bilgiler vermektedir. Bunlardan bir tanesi hızlı kilo vermenizi sağlayacak olan sarımsak çayı tarifidir. Bu çayda kullanılacak malzemeler: 4–5 tane taze zencefil, 2 diş sarımsak, 2 çay kaşığı limon suyu, 2 çay kaşığı bal. Yapılışı ise2 bardak soğuk suyun içine 4–5 tane taze zencefili ekleyin. Karışımı 6–7 dakika kadar kaynatın ve su kaynamaya devam ederken iki diş sarımsak ile iki çay kaşığı limon suyunu ve iki çay kaşığı balı ekleyin ve iyice karıştırarak kaynatın. Soğuduktan sonra süzüp sabah ve akşamları olmak üzere günde iki sefer birer çay fincanı için. Buraya çok dikkat edin, içerken özen göstermeniz gereken en önemli husus çok aç ya da çok tok olarak çayı kesinlikle içmemelisiniz. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız sarımsak çayı sizin için en uygun.
Bağırsakların çalışmasını hızlandırdığı için vücutta bulunan fazla yağların atılmasında oldukça etkilidir. Bu çaya iki ya da üç hafta için devam edebilirsiniz. Devam ettiğiniz takdirde çayın etkilerini yakından fark edeceksiniz. Ender Saraç şifalı bitkilere bir diğer örnek olarak yeşil çayı göstermektedir. Günde içilen 4–5 fincan kadar yeşil çay vücudu mikroplardan bir zırh gibi korumaktadır. Yüksek tansiyon, uykusuzluk dâhil birçok hastalığa çare olan bitkisel çaylar, eğer doğru şekilde demlenmezlerse zararlı etkileri olabilir. Bitkisel çayların farklı içecek arayan kişilerin tercihi olarak, metabolizmayı koruyucu ya da hastalıkları tedavi amaçlı olarak üç grupta toplanabilinir. Bu bitkisel çaylar bütün gün boyunca içilen siyah çay ve kahvenin yerine hem sağlık kazandıran hem de alternatif bir içecek olarak önem kazanıyor. Birçok insan sabah çayından sonra elma çayı, kuşburnu, adaçayı gibi farklı bitkilerinden hazırlanan bitkisel çayları tercih etmeye başladılar.

Hızlı Kilo Verme
hizli-kilo-verme-yollariHer diyet listesi herkeste aynı sonucu vermez. Mesela sadece ekmek yemeyi bırakarak ayda 10-15 kilo verebilen insanların varlığı bilindiği gibi, sadece çorba ve salata ile beslenerek bir ay içinde sadece 1-2 kilo ancak verebilen sonrasında da hasta olanlarda var. Hızlı kilo verme sonucunda, hem sağlığını kaybetmemeli hem de verilen kiloların tekrar geri alınmasına yol açmamalıdır. Hekimler özellikle çocuk yaşlarda olanların hızla zayıflamasını yanlış bulmaktadırlar. Büyüme çağında olan bir çocuğun yeterli miktarda karbonhidrat, mineral, vitamin ve protein gibi besinleri alması gerekmektedir. Kısa zamanda kilo vermenin hatalı olduğunu ifade etmektedirler. Gelişme çağında olan bir kişinin bir hafta boyunca bir kilodan fazla vermesi sağlıklı değildir. Bununla beraber kiloyu verme şekli de çok önemlidir. Büyümekte olan bir çocuğun temel besin maddelerini almaları son derece önemlidir. Hızlı kilo vermede amaç vücudun yağ kaybı olmalıdır. Bu amaç da ancak belli bir zaman, kişiye uygun bir beslenme programı ve egzersiz ile daha faydalı olacaktır. İşin uzmanlardan sağlıklı bir şekilde ve hızla zayıflamak için tavsiyeler; Akşam yemeğini erken bir vakitte yemelisiniz ve gece yemek yemeyin. Akşam yemeğiniz hafif olmalı, tok karna yatmayın. Yemek yedikten sonra tok olarak, aşırı şekerli meyve ve tatlı yememeye özen gösterelim. Alkolden, gazlı, soğuk içecek fazla içilmemesi gerekmektedir. Çünkü bu içecekler göbek bölgesinde yağlanmayı arttırır. Ilık su ve yeşil çay bol bol tüketilmelidir. Mümkün olduğu zamanlarda su ve yeşil çay içmeliyiz. Erken uyanmak ve egzersiz yapmak çok fayda sağlayacaktır. Sabah erkenden uyanmalı ve basit egzersiz hareketleri yapmalısınız. Porsiyonları azalmalı ve özellikle ekmek az miktarda tüketilmelidir. Bol su içilmesi çok faydalıdır. Su içmek metabolizmayı hızlandırır. Yetişkin bir insan vücudunun yüzde 55-60’ını oluşturur.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

bankalar