sarimsak cayi fiyati

Sarımsak Çayı Kullanımı

Sarımsak Çayı Kullanımı

Sarımsak çayı kullanımı
Menşei Asya kıtası olan, sert ve keskin kokusu ile tanınan, hemen her türlü iklim koşullarına adapte olabilen, ülkemizin çeşitli bölgelerinde yetişen bir bitkidir. Özellikle Kastamonu, sarımsağı ile meşhur ilimizdir. Yemeklerimizde kullandığımız vazgeçilmez çeşnilerimizden biridir. Peki bu lezzetli sebzenin sadece yemeklerde değil, yüzyıllardır tıbbi alanda da kullanıldığını biliyor muydunuz?
Sarımsak, yüzyıllardır halk arasında birçok hastalığa şifa olarak bilinmektedir. Yapılan araştırmalar yüzyılların deneyiminin haklılığını kanıtlamıştır. Sarımsak, tıbbi açıdan çok kıymetli ve yaygın olarak kullanılan bir bitkidir; tek başına güçlü bir antibiyotiktir.
Sarımsak güçlü bir antibiyotiktir, aynı zamanda da yağ yakıcı ve kolestrolü düşürücü etkisinden dolayı da antioksidan etkiye sahiptir. Bu özelliğinden dolayı sarımsak, zayıflama kürlerinde, diyet programlarında birçok diyetisyen tarafından kullanılmaktadır.
Sarımsak çayı nedir, faydaları nelerdir?
Sarımsak kuvvetli bir antioksidandır. Peki antioksidan nedir? Vücudumuzda, serbest radikaller adı verilen, bedenin metabolik faaliyetleri sırasında meydana gelen hücrelere saldırarak yapılarını bozan moleküller bulunur. Bu serbest radikaller bedende birçok dezenformasyona ve hastalıklara neden olur. Hücre yıkımını önleyen, yağların erimesine yardımcı olan, hücrelerin yenilenmesini sağlayan bu maddelere kısaca antioksidan denir.
Antioksidan etkisi olan birçok yiyecek ve içecek vardır. İşte bunlardan biri de sarımsak çayı. Sarımsak, çoban çökerten, biberiyenin bulunduğu bir çay karışımıdır. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu çay aynı zamanda yağların yakılmasına da yardımcı olduğundan herkes tarafında güvenle kullanılabilir.
Form tutmak ve fit bir görünüme sahip olmak isteyenler için sarımsak çayı kaçırılmaz bir lezzet.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

bankalar