sarimsak cayi fiyati

Sarımsak Çayı Zararları Nelerdir?

Sarımsak Çayı Zararları Nelerdir?

Sarımsak çayı zararları var mı?
Sarımsak çayı, beslenme uzmanları ve diyetisyenler tarafından formlarını korumak isteyen, fazla kiloları ile mücadele eden kişilere tavsiye edilmektedir. Son yıllarda ünlenen bu çay geniş kitleler tarafından kullanılmakta.
Sarımsak çayının metabolizma hızlandırıcı etkisi vardır. Bağırsakları hızla çalıştırarak sindirimi kolaylaştırır, vücudun ödemlerden, şişliklerden kurtulmasına yardımcı olur.

Uzmanlar günde 2 defa büyük bir fincan sarımsak çayı içilmesini önermektedirler. Gerekli görüldüğü takdirde bu oran 3’e çıkarılabilir ama daha fazla değil.
Hamileler, ilaç kullanan yaşlılar ve 18 yaş altındaki çocuklar için önerilmemektedir. En azından bir uzmana danışarak kullanmaları önerilmektedir. Sarımsak çayı, tedavi amaçlı kullanılmaz ama diyabet ve karaciğere iyi geldiği saptanmıştır. Ayrıca yağ yakıcı etkisinden dolayı kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azalttığı, hatta tamamen ortadan kaldırdığı bilinen özelliklerindendir.
Kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli nokta uzmanların önerdiği miktarda tüketmektir. Bir ya da iki fincan daha fazla içip zayıflamayı hızlandırmak düşüncesine kesinlikle kapılmamalı. Sarımsak çayı zaten metabolizmayı hızlandıran bir etkiye sahiptir, daha fazla tüketmek metabolizmayı daha da hızlandıracağından bağırsaklarda, sindirim sisteminde problemlere yol açabilir.
Herhangi bir sağlık problemi olanlar veya ilaç kullananlar uzmanlara danışmalı. Özellikle pıhtılaşma karşıtı ilaç kullananlar sarımsak çayını düzenli olarak kullanmamalı.
Yüksek oranlarda alınması durumunda bazı hassas bünyelerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.
Uzmanların önerdiği dozda kullanılması durumunda sağlık problemi olmayan kişilerde herhangi bir soruna yol açmaz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

bankalar